II pakopos programa

Medijų lingvistika

Valstybinis kodas: 6211NX001

Lygmuo/tipas: universitetinės studijos

Studijų sritis: humanitarinių mokslų studijų sritis

Studijų kryptis: lingvistika

Švietimo sritis: humanitariniai mokslai

Įgyjamas kvalifikacinis laipsnis: humanitarinių mokslų magistras

   Tapkite medijų lingvistikos specialistais!

Medijų  lingvistika – Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto antrosios pakopos studijų programa, skirta tiems, kurie nori tapti aukštos kvalifikacijos taikomosios kalbotyros specialistais, puikiai išmanančiais ir gebančiais kūrybiškai taikyti naujausias medijų lingvistikos žinias ir  metodus įvairiose viešojo bendravimo srityse.

Programa parengta taip, kad jos absolventams atsivertų plačios karjeros galimybės.

Studijų programos šiuolaikiškumas ir universalumas

Ši programa – tarpdisciplininė, jungianti lingvistikos studijas su medijų ir komunikacijos studijomis, orientuota į anglų ir rusų medijų kalbų ypatumus šiuolaikinėje informacinėje (politikos, ekonomikos, verslo, kultūros) erdvėje.

Programos teorinius-metodologinius pagrindus sudaro naujos taikomosios kalbotyros tyrimų krypties – Medijų lingvistikos – teorija, tyrimų rezultatai ir metodai.

   Rinkitės plačių galimybių studijas!

Jūs studijuosite:

-          privalomieji dalykai: medijų lingvistika, medijų diskursas, medijos ir komunikacija, mokslo tiriamasis darbas.

-          pasirenkamieji dalykai: medijos ir kultūra, paveikieji diskursai ir jų tyrimas, valdžia ir medijos, politinio diskurso medializavimas.

Baigę studijas gebėsite:

-          nustatyti anglų ir rusų kalbų funkcionavimo dėsningumus šiuolaikinėse medijose;

-          atlikti kintančios kalbinės veiklos įvairiose viešojo bendravimo sferose analizę;

-          nustatyti efektyvios profesionalios kalbinės elgsenos kriterijus;

-          taikyti kalbines taisykles įvairiose profesionalaus bendravimo situacijose;

-          kurti anglų ir rusų medijų tekstus.

Karjeros galimybės

-          baigę studijas Jūs galėsite dirbti kalbos ekspertais ir konsultantais, kalbų rašytojais, redaktoriais, viešųjų ryšių specialistais, medijų produktų  lokalizavimo specialistais, tyrėjais ir t.t.

-          galėsite dirbti viešojo bendravimo srityse, reikalaujančiose specifinio profesionalaus anglų ir rusų kalbų vartojimo: valstybinėse institucijose, žiniasklaidoje, leidyboje, privačiame, nevyriausybiniame ir viešajame sektoriuose, mokslinėse ar akademinėse institucijose.

Tolesnių studijų galimybė

-           galėsite savarankiškai atlikti naujųjų medijų kalbų mokslinius tyrimus, studijas tęsdami kalbotyros srities doktorantūroje.

Lankstinukas

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos