Romanų kalbotyros katedra

Katedros vedėja:
prof. dr. Danguolė Melnikienė

Priėmimo laikas ir vieta:

Antradienis 14.30 - 15.30 val. (Romanų kalbų k.)

Penktadienis 10.00 - 12.00 val. (Romanų kalbų k.)

Tel.: +370 5 268 72 75
El. paštas:        

Katedros vyresnioji specialistė:
Rita Mikėnienė

Tel.: +370 5 268 72 75
El. paštas:   

Darbo laikas:

Pirmadienis - ketvirtadienis  8.30 - 12.00 ; 12.30 - 17.00 val.

Penktadienis   8.30 - 15.30 val.

Romanų kalbų katedra įkurta 1995 metais Filologijos fakultete. Tai pirmoji katedra Vilniaus Universiteto istorijoje, kurioje kaip antroji užsienio kalba dėstomos keturios romanų – prancūzų, ispanų, italų, portugalų – kalbos, o kaip pirmoji (dalykinė) – prancūzų kalba. Nuo 1999 m., reorganizavus Filologijos fakultetą, katedra perėjo į naujai įsikūrusį Užsienio kalbų institutą. Nuo 2006 metų katedroje taip pat yra dėstoma rusų kaip pirmoji (dalykinė) ir antroji užsienio kalba.

Svarbiausi katedros tikslai – organizuoti, vykdyti bei koordinuoti prancūzų, ispanų, italų, portugalų, rusų kalbų mokymą VU studentams studijų programose numatyta tvarka, rengti dėstomų dalykų programas, dirbti mokslo tiriamąjį ir metodinį darbą, skatinti patirties sklaidą ir bendradarbiavimą su šalies bei užsienio aukštųjų mokyklų kalbų dėstytojais.

Pedagoginė veikla

  • dėstyti dalykinę prancūzų ir rusų kalbą kaip privalomąjį dalyką VU nuolatinių studijų studentams
  • dėstyti bendrąją prancūzų, ispanų, italų, portugalų, rusų  kalbą kaip pasirenkamąjį ar kaip laisvąjį dalyką
  • vykdyti UKI nuolatinių bakalauro studijų programas

Mokslinė ir metodinė veikla

  • romanų ir slavų kalbų struktūros (gramatinių, leksinių, semantinių, stilistinių ypatumų) sinchroniniai tyrimai
  • taikomoji lingvistika ir lingvodidaktika: leksikografinė praktika, prancūzų, ispanų, italų, portugalų, rusų kalbų mokymo metodika, užsienio kalbų didaktika, standartizuotų testų rengimas

Kita veikla

Katedros dėstytojai rengia mokymo programas, verčia iš romanų ir slavų kalbų mokslinę ir grožinę literatūrą, organizuoja seminarus ir konferencijas, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Prancūzijoje,Italijoje, Lenkijoje, Graikijoje,Rusijoje, dalyvauja mainų programose, skaitydami paskaitas Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Suomijoje, aktyviai tobulina kvalifikaciją įvairiuose kursuose ir seminaruose.

Tarptautiniai ryšiai ir projektai

Katedra palaiko ryšius su Lietuvos bei užsienio aukštųjų mokyklų užsienio kalbų katedromis ar centrais bei kitomis institucijomis. Katedros darbuotojai bendradarbiauja su Prancūzų O. Milašiaus kultūros centru, Italų kultūros centru, Servanteso Institutu, Valstybės institucijų kalbų centru, su kolegomis iš Naujosios Sorbonos, Cergy-Pontoise universitetų (Prancūzija), Barselonos autonominio universiteto (Ispanija), Bario, Cagliario universitetų (Italija), Sankt Peterburgo, Kaliningrado universitetų (Rusija).

Dalyvavimas projektuose

Europos tarybos kalbų politikos sektoriaus koordinuojamas projektas "Komunikacinių kompetencijų vertinimo ir įsivertinimo sistemos plėtra". Trukmė: 2006–2008

Projektas „Integruoto dalyko ir užsienio kalbos mokymo (IDKM) plėtra ugdymo procese“. IDKM mokytojų kvalifikacijos kėlimo programos rengimas. Trukmė 2011-2013.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos