PTE centras

PTE General ATC UK blue 1 copyPTE YoungLearners ATC UK orange copy

 

Page1 copy copy copy

 

Vilniaus universiteto Užsienio kalbų institutas tapo testavimo centru, turinčiu teisę organizuoti tarptautinį anglų kalbos egzaminą „Pearson Test of English“ (PTE). Nuo šiol studentai, moksleiviai, valstybės tarnautojai, įmonių, organizacijų darbuotojai ir kiti susidomėję asmenys gali laikyti PTE General testą ir pasitikrinti savo anglų kalbos žinias jaukioje, draugiškoje ir profesionalioje VU aplinkoje. Išlaikiusiems testą bus išduotas tarptautinis sertifikatas, kuris galios neribotą laiką.

 

Kas yra PTE General testas?

PTE General testas yra vienas iš populiariausių tarptautinių anglų kalbos egzaminų, kurį pripažįsta Lietuvos ir kitų šalių mokslo institucijos, verslo organizacijos ir valstybės įmonės. Testą organizuoja Didžiosios Britanijos kompanija Pearson. Ši kompanija 2003 m. įsigijo testavimo kompaniją „Edexcel“, kuri yra sukūrusi ir ištobulinusi anglų kalbos testavimo metodiką, žinomą kaip „Pearson Test of English“. 

 

VU Užsienio kalbų institutas organizuoja dviejų rūšių testus:

  • „Pearson Test of English General“ (PTE General) – tai anglų kalbos lygio nustatymo testas suaugusiems;
  • „Pearson Test of English Young Learners“ (PTE Young Learners) – anglų kalbos testas jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams.

VU Užsienio kalbų institutas organizuoja pasirengimo PTE General egzaminui kursus.

Į kursus registruokitės internetu http://www.uki.vu.lt

Kas gali laikyti šį testą?

PTE General testą gali laikyti studentai, moksleiviai, valstybės tarnautojai, įmonių, organizacijų darbuotojai ir kiti asmenys, norintys pasitikrinti anglų kalbos žinias.

PTE General sertifikato naudojimo sritys:

PTE darbui

Lietuvai tapus Europos Sąjungus nare, sparčiai plečiantis ekonominiam, politiniam ir socialiniam bendradarbiavimui su įvairiomis pasaulio šalimis anglų kalbos mokėjimo poreikis smarkiai didėja. Dokumentas, patvirtinantis anglų kalbos žinių lygį, tampa neatskiriama įsidarbinimo valstybės institucijose ir privačiose verslo organizacijose dalimi. PTE General sertifikatasdokumentas, kurio Jums reikia norint sėkmingai įsidarbinti ar tęsti savo karjerą Lietuvoje ar užsienyje.

PTE General anglų kalbos sertifikatas yra pripažintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Valstybės tarnybos departamento kaip dokumentas, įrodantis anglų kalbos mokėjimo lygį, priimant į valstybės tarnybą.

Page2PTE studijoms

Remiantis 2015 m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos švietimo ministro įsakymu Nr. V-209, PTE General egzamino įvertinimas yra įskaitomas stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir atitinka valstybinį anglų kalbos egzaminą. Jo įvertinimas pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis turi būti ne žemesnio kaip B2 lygio.

Į mokyklą reikia pristatyti tarptautinio egzamino išlaikymo sertifikato kopiją. Aktualią informaciją apie Lietuvos Respublikos Švietimo ministerijos patvirtintą tvarką dėl tarptautinių egzaminų įskaitymo galite rasti čia

PTE General egzaminą pripažįsta Lietuvos ir kitų šalių mokslo institucijos.

PTE General testo išskirtiniai bruožai

Lyginant su kitais tarptautiniais anglų kalbos testais, PTE General testo užduočių formatas nėra sudėtingas. Užduotys sudarytos, remiantis realiomis gyvenimo situacijomis. Pavyzdžiui, laikantieji testą turi parašyti elekroninę žinutę draugui, papasakoti apie savo laisvalaikį ar rekomenduoti atostogų praleidimo būdus. Testo užduotys yra panašios į užduotis, kurios atliekamos mokantis anglų kalbos mokykloje, universitete ar kitoje ugdymo įstaigoje, kurioje anglų kalbos mokymo metodika pagrįsta komunikacinės kompetencijos pagrindu, autentiškų tekstų skaitymu ir praktiniu anglų kalbos vartojimu įvairiose gyvenimiškose situacijose.

Testo laikymo datos

2017 m. gruodžio 16 d.

Registracija iki lapkričio 13 d.

Registracija į egzaminą:

        1.Užpildykite išankstinės registracijos anketą. Anketą rasite čia

   2.Užpildytą anketą siųskite el. paštu ptetest@uki.vu.lt

          3. Sumokėkite už egzaminą.

SVARBU! GALIMA PAVĖLUOTA REGISTRACIJA

Jei pavėlavote užsiregistruoti iki nurodyto termino, sumokėję papildomą (Late entry fee) 20 Eur mokestį, galite užsiregistruoti ir laikyti egzaminą. Pavėluota registracija yra galima likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki nurodytos egzamino datos.

     Informacija teikiama telefonais 8 5 2687264 arba el.p.

PTE GENERAL lygiai ir kainos


Lygis
Europinis
atitikmuo

Lygių aprašymas

Trukmė Kaina

Level

A1

A1

 

Testas yra skirtas pradedantiesiems, kurie gali suprasti ir vartoti būtiniausias frazes kasdieninėse situacijose. Laikantieji turi suprasti trumpus dialogus, mokėti išreikšti savo mintis žodžiu ir raštu.

 

1,15 val. 64 Eur
Level 1 A2

 

Testas yra skirtas tiems, kurie geba trumpai ir aiškiai perteikti būtiniausią informaciją įvairiose kasdieninio pobūdžio situacijose.

 

1,35 val. 70 Eur
Level 2 B1

 

Testas yra skirtas tiems, kurie geba raštu ir žodžiu išreikšti savo mintis, idėjas, apibūdinti įvykius ir reiškinius, perduoti ir suprati informaciją kasdieninėse situacijose.

 

1,35 val. 80 Eur
Level 3 B2

 

Testas yra skirtas tiems, kurie įstengia suprasti ir sklandžiai kalbėti bei rašyti įvairiomis sudėtingesnėmis temomis. Laikantieji testą turi gebėti laisvai bendrauti su atvykusiais svečiais, trumpai pagrįsti ar paaiškinti nuomones ir planus.

 

2 val. 134 Eur
Level 4 C1

 

Testas yra skirtas tiems, kurie ketina studijuoti universitetuose ir kitose aukštojo mokslo įstaigose arba dirbti šalyse, kuriose kalbama anglų kalba. Laikantieji testą turi lanksčiai ir veiksmingai vartoti kalbą visuomeniniais, akademiniais ir profesiniais tikslais, lengvai analizuoti, interpretuoti tekstus, apibūdinti knygas, filmus ir įvykius.

 

2,30 val. 139 Eur
Level 5 C2

 

Testas yra skirtas tiems, kurie ketina studijuoti aukštojo mokslo įstaigose ar dirbti šalyse, kuriose kalbama anglų kalba. Laikantieji testą turi lengvai skaityti akademinius ir profesinius tekstus, rašyti akademinio tipo rašinius, gebėti dalyvauti diskusijose, mokėti apibendrinti skirtingų skaitomų ar klausomų šaltinių informaciją, spontaniškai išdėstyti savo nuomonę, apibendrinti kitų nuomones, nuostatas ir pažiūras.

2,55 val. 148 Eur
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos