Proveržiai moksle angliškai

Gegužės 9-oji yra minima, kaip Europos diena. 1950 m. tą dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas paskelbė Deklaraciją įkuriančią anglies ir plieno bendriją, tuo pačiu padėdamas pagrindus Europos ekonominei bendrystei. VU Užsienio kalbų institutas tradiciškai šią dieną pažymi kartu su Gyvybės mokslų centro, Chemijos, Fizikos  bei  Medicinos fakultetų studentais, organizuodama tarpfakultetinę tarpdisciplininę konferenciją „Proveržiai moksle“ /Breakthroughs in Science/ anglų kalba, viena iš  pagrindinių  ES bendravimo kalbų.

Vienas iš dalykinės anglų kalbos mokymo/si tikslų universitete yra ugdyti studentų gebėjimą struktūrizuotai pateikti  mokslinę informaciją,  ją sisteminti, klasifikuoti, apibendrinti ir, naudojant studijuojamos specialybės terminiją, pateikti akademinei auditorijai, ką studentai sėkmingai pademonstravo mokslinių diskusijų metu.  VU Gyvybės ir mokslų centro didžiojoje auditorijoje vykusi konferencija,  energingai moderuojama fizikos fakulteto studentų Kamilės Skorupskaitės ir Edvino Gvozdiovo, įgauna pagreitį. Keisdami vienas kitą chemijos, fizikos, medicinos ir gamtos mokslų fakultetų studentai demonstruoja puikias savo specialybės žinias, dalykinės anglų kalbos ir akademinių pateikčių įgūdžius.

Konferencija,  kuri jau tampa kasmetine,  pranoko lūkesčius -  įvairių specialybių studentai profesionaliais klausimais „bombardavo“ pranešėjus, fizikos fakulteto dekano prof.  V. Balevičiaus paprašytas detalizuoti keletą pranešimo tezių, fizikos fakulteto telekomunikacijų ir elektronikos specialybės studentas Karolis Stankevičius sugebėjo pademonstruoti nepriekaištingas tiek fizikos, tiek dalykinės anglų kalbos žinias.

Nekantriai laukiame 2018 m. gegužės 9-ios, kai studentai vėl dalinsis žiniomis „galvanizuodami“ motyvuotų studentų ir  profesūros dėmesį.

20170509 112159