Proveržiai moksle angliškai

Gegužės 9-oji yra minima, kaip Europos diena. 1950 m. tą dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas paskelbė Deklaraciją įkuriančią anglies ir plieno bendriją, tuo pačiu padėdamas pagrindus Europos ekonominei bendrystei. VU Užsienio kalbų institutas tradiciškai šią dieną pažymi kartu su Gyvybės mokslų centro, Chemijos, Fizikos  bei  Medicinos fakultetų studentais, organizuodama tarpfakultetinę tarpdisciplininę konferenciją „Proveržiai moksle“ /Breakthroughs in Science/ anglų kalba, viena iš  pagrindinių  ES bendravimo kalbų.

Vienas iš dalykinės anglų kalbos mokymo/si tikslų universitete yra ugdyti studentų gebėjimą struktūrizuotai pateikti  mokslinę informaciją,  ją sisteminti, klasifikuoti, apibendrinti ir, naudojant studijuojamos specialybės terminiją, pateikti akademinei auditorijai, ką studentai sėkmingai pademonstravo mokslinių diskusijų metu.  VU Gyvybės ir mokslų centro didžiojoje auditorijoje vykusi konferencija,  energingai moderuojama fizikos fakulteto studentų Kamilės Skorupskaitės ir Edvino Gvozdiovo, įgauna pagreitį. Keisdami vienas kitą chemijos, fizikos, medicinos ir gamtos mokslų fakultetų studentai demonstruoja puikias savo specialybės žinias, dalykinės anglų kalbos ir akademinių pateikčių įgūdžius.

Konferencija,  kuri jau tampa kasmetine,  pranoko lūkesčius -  įvairių specialybių studentai profesionaliais klausimais „bombardavo“ pranešėjus, fizikos fakulteto dekano prof.  V. Balevičiaus paprašytas detalizuoti keletą pranešimo tezių, fizikos fakulteto telekomunikacijų ir elektronikos specialybės studentas Karolis Stankevičius sugebėjo pademonstruoti nepriekaištingas tiek fizikos, tiek dalykinės anglų kalbos žinias.

Nekantriai laukiame 2018 m. gegužės 9-ios, kai studentai vėl dalinsis žiniomis „galvanizuodami“ motyvuotų studentų ir  profesūros dėmesį.

20170509 112159

Specialus "Akcento" numeris

Specialus ,,Akcento" numeris Frankofonijos dienoms Lietuvoje paminėti. Plačiau >>>

Pradedama registracija į „Studentas vienai dienai“ paskaitas pavasario semestre

kovo 27 – balandžio 7 dienomis kviečiame sudalyvauti Vilniaus universiteto iniciatyvoje „Studentas vienai dienai“!

Domiesi ko bus mokomasi pasirinkus teisės, filosofijos, chemijos, filologijos, politikos, gamtos mokslų, verslo, informatikos studijas? Kviečiame Tave ir Tavo klasės draugus dalyvauti tikrose universiteto paskaitose, pabendrauti su studentais ir dėstytojais, nes tai įdomu ir naudinga renkantis ateities studijas. Plačiau >>>

Svečiuose Jungtinės Karalystės ambasadorė

Užsienio kalbų institutas tęsia atvirų paskaitų ciklą, skirtą ne tik instituto studentams, bet ir kitų universiteto padalinių akademinei bendruomenei.

Džiaugiamės galėdami pristatyti Jungtinės Karalystės ambasadorę, Jos Ekscelenciją ponią Claire Lawrence VU Orientalistikos centre besimokantiems studentams. Ambasadorės įžvalgos užsienio kalbos pasirinkime, daugiakalbystės perspektyvos profesinėje aplinkoje, politinės aktualijos ir nuoširdus bendravimas su auditorija studijuojamau žsienio kalba nepaliko abejingų. Plačiau >>>

Vieša paskaita

Kviečiame į dr. Daliaus Jarmalavičiaus viešąją paskaitą-seminarą ,,Vokiečių kalbos sudurtinių daiktavardžių daryba istoriniu aspektu'', kuris vyks 2017-03-31 15.30 val. Vokiečių kalbos kabinete.

Sveikiname UKI dėstytoją dr. Aistę Kučinskienę!

Sveikiname Užsienio kalbų instituto lektorę dr. Aistę Kučinskienę, laimėjusią Lietuvos mokslo akademijos  jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkursą.   Dr. Aistei Kučinskienei už mokslinį darbą „Juozo Tumo-Vaižganto epistolinis diskursas“ skirta LMA premija.
18808EC2 5022 421D 83CE B7D4FCA6BF4C

Vyksta registracija Erasmus+ studijoms

Vyksta registracija Erasmus+ studijoms 2017 - 2018 m.m. RUDENS semestrui!

Kviečiame registruotis iki kovo 5 d. 24 val.

Renkantis universitetą rekomenduojame ne tik susipažinti su užsienio universiteto skelbiama informacija atvykstantiems, bet ir perskaityti dalyvavusiųjų mainuose studentų atsiliepimus.

Iškilo klausimų?  Kreipkitės!

Edita Norvilaitė (bendra informacija, dokumentacija, registracijos anketos pildymas) 85 219 3215, Fakulteto mainų koordinatorius (akademiniai klausimai: šalies, universiteto pasirinkimas)

Gruzinų kalba VU Užsienio kalbų institute

Vilniaus universiteto Užsienio kalbų institute šiais 2016 metais toliau įgyvendinamas gruzinų kalbos dėstymo projektas, kurį remia Gruzijos ambasada Lietuvoje ir Gruzijos užsienio reikalų ministerija.

Pasveikinti besimokančiuosius gruzinų kalbos 2016 m. lapkričio mėn. 9 dieną į VU Užsienio kalbų institutą atvyko nepaprastoji ir įgaliotoji Gruzijos ambasadorė Lietuvoje p. Khatuna Salukvadzė ir Gruzijos jaunimo ir sporto reikalų viceministras p. Revaz Javelidzė. Svečiai pasidžiaugė projekto sėkme, gausėjančiu besidominčiųjų gruzinų kalba ir kultūra skaičiumi.

Renginyje taip pat dalyvavusi Vilniaus universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Raimonda Markevičienė papasakojo apie Vilniaus universiteto ryšius su Gruzijos universitetais bei  tarptautinių studijų galimybes.

Neformaliojo ugdymo programą „Gruzinų kalba ir kultūra“ dėstys Giorgi Kobakhidzė (Gruzijos ambasada Lietuvoje).

20161109 17124620161109 17130520161109 17340020161109 174800DSC 0022DSC 0027DSC 0028DSC 0074