Tremtį prisimenant

Birželio 14 dieną Užsienio kalbų instituto iniciatyva buvo organizuota filmo „Misija Sibiras“ peržiūra ir susitikimas su žygio dalyve ir filmo autore žurnaliste, visuomenės veikėja, Julija Ciurupa. Renginio metu pasidalintos asmeninės patirtys ir šeimų prisiminimai su UKI viešinčiais Bostono Northeastern University pilotinio projekto dalyviais.

Filmo peržiūra ir diskusijų moderavimas vyko anglų kalba, aktyviai dalyvaujant amerikiečių studentėms, kurioms ši patirtis padės geriau suprasti Lietuvos tautinį identitetą ir istorinį paveldą.

Dėkojame filmo autorei už suteiktą progą susipažinti su dokumentinio filmo medžiaga ir asmeninėmis refleksijomis.

Misija Sibiras allMisija sibiras presentMisija sibiras

Anglų ir kita užsienio kalba (norvegų) studijų programa

Kviečiame rinktis naują BA studijų programą! Plačiau >>>

Proveržiai moksle angliškai

Gegužės 9-oji yra minima, kaip Europos diena. 1950 m. tą dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas paskelbė Deklaraciją įkuriančią anglies ir plieno bendriją, tuo pačiu padėdamas pagrindus Europos ekonominei bendrystei. VU Užsienio kalbų institutas tradiciškai šią dieną pažymi kartu su Gyvybės mokslų centro, Chemijos, Fizikos  bei  Medicinos fakultetų studentais, organizuodama tarpfakultetinę tarpdisciplininę konferenciją „Proveržiai moksle“ /Breakthroughs in Science/ anglų kalba, viena iš  pagrindinių  ES bendravimo kalbų.

Vienas iš dalykinės anglų kalbos mokymo/si tikslų universitete yra ugdyti studentų gebėjimą struktūrizuotai pateikti  mokslinę informaciją,  ją sisteminti, klasifikuoti, apibendrinti ir, naudojant studijuojamos specialybės terminiją, pateikti akademinei auditorijai, ką studentai sėkmingai pademonstravo mokslinių diskusijų metu.  VU Gyvybės ir mokslų centro didžiojoje auditorijoje vykusi konferencija,  energingai moderuojama fizikos fakulteto studentų Kamilės Skorupskaitės ir Edvino Gvozdiovo, įgauna pagreitį. Keisdami vienas kitą chemijos, fizikos, medicinos ir gamtos mokslų fakultetų studentai demonstruoja puikias savo specialybės žinias, dalykinės anglų kalbos ir akademinių pateikčių įgūdžius.

Konferencija,  kuri jau tampa kasmetine,  pranoko lūkesčius -  įvairių specialybių studentai profesionaliais klausimais „bombardavo“ pranešėjus, fizikos fakulteto dekano prof.  V. Balevičiaus paprašytas detalizuoti keletą pranešimo tezių, fizikos fakulteto telekomunikacijų ir elektronikos specialybės studentas Karolis Stankevičius sugebėjo pademonstruoti nepriekaištingas tiek fizikos, tiek dalykinės anglų kalbos žinias.

Nekantriai laukiame 2018 m. gegužės 9-ios, kai studentai vėl dalinsis žiniomis „galvanizuodami“ motyvuotų studentų ir  profesūros dėmesį.

20170509 112159

Specialus "Akcento" numeris

Specialus ,,Akcento" numeris Frankofonijos dienoms Lietuvoje paminėti. Plačiau >>>

Pradedama registracija į „Studentas vienai dienai“ paskaitas pavasario semestre

kovo 27 – balandžio 7 dienomis kviečiame sudalyvauti Vilniaus universiteto iniciatyvoje „Studentas vienai dienai“!

Domiesi ko bus mokomasi pasirinkus teisės, filosofijos, chemijos, filologijos, politikos, gamtos mokslų, verslo, informatikos studijas? Kviečiame Tave ir Tavo klasės draugus dalyvauti tikrose universiteto paskaitose, pabendrauti su studentais ir dėstytojais, nes tai įdomu ir naudinga renkantis ateities studijas. Plačiau >>>

Svečiuose Jungtinės Karalystės ambasadorė

Užsienio kalbų institutas tęsia atvirų paskaitų ciklą, skirtą ne tik instituto studentams, bet ir kitų universiteto padalinių akademinei bendruomenei.

Džiaugiamės galėdami pristatyti Jungtinės Karalystės ambasadorę, Jos Ekscelenciją ponią Claire Lawrence VU Orientalistikos centre besimokantiems studentams. Ambasadorės įžvalgos užsienio kalbos pasirinkime, daugiakalbystės perspektyvos profesinėje aplinkoje, politinės aktualijos ir nuoširdus bendravimas su auditorija studijuojamau žsienio kalba nepaliko abejingų. Plačiau >>>

Vieša paskaita

Kviečiame į dr. Daliaus Jarmalavičiaus viešąją paskaitą-seminarą ,,Vokiečių kalbos sudurtinių daiktavardžių daryba istoriniu aspektu'', kuris vyks 2017-03-31 15.30 val. Vokiečių kalbos kabinete.

Sveikiname UKI dėstytoją dr. Aistę Kučinskienę!

Sveikiname Užsienio kalbų instituto lektorę dr. Aistę Kučinskienę, laimėjusią Lietuvos mokslo akademijos  jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkursą.   Dr. Aistei Kučinskienei už mokslinį darbą „Juozo Tumo-Vaižganto epistolinis diskursas“ skirta LMA premija.
18808EC2 5022 421D 83CE B7D4FCA6BF4C