Skelbimai studentams

Padėka

vu uzsienio kalbu institutui

Talentų vakaras

 

Lakpričio 24 d. organizuojame VU bendruomenės talentų vakarą skirtą tiek studentams tiek ir darbuotojams. Kviečiame visus, turinčius talentą, registruotis iki lapkričio 10 d. adresu .

Gal pažįstate kažką iš savo talentingų kolegų? Paraginkite juos taip pat!

talentu vakaras screen 01

Kviečiame registruotis į "Kelrodė žvaigždė" projekto koordinatorių mokymus

kelrodė žvaigždė

Vilniaus Universitetas kartu su Izraelio ambasada inicijuoja studentų mentorystės programą „Kelrodė žvaigždė“, kurios pagrindinis tikslas – skatinti studentus savanoriauti ir tapti draugais-mentoriais socialinėje atskirtyje gyvenantiems vaikams. Šio projekto įkvėpėjas Amos Carmeli ir organizacija „Perach“– viena sėkmingiausių švietimo iniciatyvų, kurios pradžia buvo Izraelyje, tačiau dabar organizacija išsiplėtusi jau 25-iose pasaulio valstybėse. Ji prigijo nuo Naujosios Zelandijos iki Čilės, o dalyvaujančių asmenų skaičius jau skaičiuojamas šimtais tūkstančių.

Kaip tai veikia?

Vilniaus universitete 2017 m. spalio mėn. 26-27 dienomis bus apmokomi 15-20 koordinatorių, kurie toliau savo patirtimi dalinsis su būsimais savanoriais - Kelrodėmis žvaigždėmis. Bendradarbiaujant su socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos vidurinėmis mokyklomis ir vaikų dienos centrais bus atrenkama apie 100 vaikų, kurių kiekvienas nuo 2018 – ųjų metų sausio mėn. pusei metų turės po savo asmeninę Kelrodę žvaigždę – VU studentą savanorį.

Vilniaus universiteto studentai bus skatinami skirti dalį savo laiko bendravimui su 3–6 klasių vaikais iš nepasiturinčių ar naujai į šalį atvykusių, socialinę atskirtį patiriančių šeimų. Svarbiausias tikslas – užmegzti ryšį tarp dviejų socialinių grupių, kurios tikrovėje retai susitinka ir gali bendrauti. Studentai padės  vaikams, kurių gyvenimas nėra toks gražus ir perspektyvus.

Mentoriai susitikinės su savo jaunaisiais draugais dviem valandom du kartus per savaitę.

Užsiėmimai vyks namuose, universiteto kampuse, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Užsiėmimai bus prižiūrimi „Kelrodės žvaigždės“ koordinatorių, tačiau mentorius ir vaikas turi laisvę spręsti, ką veikti – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, eiti į filmus, leisti laisvalaikį gamtoje ir pan.

Jeigu tu manai, kad gali būti „Kelrodės žvaigždės“ projekto koordinatoriumi, esi socialiai atsakingas, supranti angliškai, esi imlus, atviras naujoms pažintims ir patirtims – tada šis projektas skirtas tau! Į mokymus registruotis prašome čia: https://goo.gl/forms/AUxRbLYTxnr59TSw2

Koordinatorių mokymai įvyks spalio 26-27 dienomis 10:00 - 15:00 val. Centrinių rūmų bibliotekos seminarų kambaryje 3a., Universiteto g. 3

kelrodė žvaigždė pic

 

 

Europos kalbų savaitė tęsiasi!

Ketvirtadienį, rugsėjo 28 d. 13 val. UKI Spaustuvės auditorijoje vyks atvira rumunų kalbos dėstytojo Dr.Ovidijaus Ivancu paskaita angliškai:  Latin and its heritage. A glimpse into Cultural History.

As both English and Romanian share Latin borrowings, it is interesting to discuss why Latin, alongside with Greek, up to a certain point in the European history was the main language of culture,medicine, law; why and when it started decaying and what the heritage of Latin in terms of affixes and roots (and not only!) is.

 

Kviečiame dalyvauti!

Informuojame,

jau atidaryta internetinė ERASMUS+ registracija studijoms 2017-2018 m. m. pavasario semestrui.

Kvietimas teikti paraiškas paskelbtas TRS naujienose https://www.vu.lt/tarptautiniai-rysiai/naujienos/3059-atidaryta-registracija-studijoms-pagal-erasmus-programa-2017-2018-m-m-rudens-semestrui

Yra įrašas Facebook‘e  https://www.facebook.com/VilniusUniversity/photos/a.330350637015895.91916.261957767188516/1666884850029127/?type=3&theater ir

VU naujienose http://naujienos.vu.lt/prasidejo-registracija-i-2017-2018-m-m-pavasario-semestro-erasmus-studijas/

Studentų registracija vyks iki rugsėjo 24 d. (sekmadienis) 24:00 val., atrankoms planuojama skirti laiko iki spalio 2 d. (pirmadienis) imtinai.

Vietos į trečiąsias šalis su ERASMUS+ stipendija

https://www.vu.lt/tarptautiniai-rysiai/naujienos/4457-papildoma-atranka-i-treciasias-erasmus-salis-2

ATRANKAI į ne-ES šalių universitetus reikia pildyti registracijos formą  http://www.manoapklausa.lt/apklausa/926636275/1/

ir pristatyti šiuos dokumentus į Tarptautinių ryšių skyrių (Universiteto g. 3, 242 kab.) iki rugsėjo 25 d. 15 val.: 

-          pažymą apie studijų rezultatus VU (anglų kalba);

-          motyvaciją;

-          studijų sutartį (Learning Agreement), patvirtintą mainų koordinatoriaus fakultete.

 

Sveikiname studentę!

2017 m. birželio 3-4 dd. Užsienio kalbų instituto Anglų ir rusų kalbų specialybės studentės Viktorija Zavarzina, Evfrosinija Šliachtenko ir Mariolia Lapin dalyvavo VI Tarptautinėje rusų kalbos, literatūros bei kultūros olimpiadoje  Baltijos federaliniame I. Kanto universitete (Rusija). Teisę dalyvauti šios olimpiados finaliniame etape gavo 70 studentų iš Vokietijos, Kroatijos, Slovakijos, Ispanijos, Lenkijos, Lietuvos, Mongolijos, Sudano, Angolos, Kongo, Vietnamo ir t.t. Džiaugiamės, kad mūsų 3 kurso studentė Viktorija Zavarzina ne tik dalyvavo Olimpiados stipriausiųjų varžybose, bet ir laimėjo garbingą III vietą.

Olimpiada UKI KantasOlimpiada dalyviaiOlimpiada Viktorija Zavarzina

Užsienio kalbų institute svečiuojasi dr. Michael Pace-Sigge

Balandžio 24-29 d. Užsienio kalbų institute svečiuojasi dr. Michael Pace-Sigge iš Rytų Suomijos universiteto.

Šį ketvirtadienį, balandžio 27 d., 11 val. kviečiame į paskaitą:

Prosody in Corpus Linguistics:
How semantic preference, discourse prosody, semantic association shows what we mean without directly saying it.

Vieta: Sp1 auditorija

18156992 439788069709188 6498700309329932077 n