Skelbimai studentams

Registracija ERASMUS+ studijoms 2018–2019 rudens semestrui

Prasidėjo registracija Erasmus+ studijoms 2018–2019 m.m. rudens semestrui arba akademiniams metams! 
Kviečiame VU nuolatinių studijų studentus registruotis iki VASARIO 28 d. (24:00), užpildant elektroninę paraišką. Atnaujintą fakultetų ERASMUS+ partnerių sąrašą rasite čia

Renkantis universitetą rekomenduojame ne tik susipažinti su užsienio universiteto skelbiama informacija atvykstantiems, bet ir perskaityti dalyvavusiųjų mainuose studentų atsiliepimus.

Iškilo klausimų? Kreipkitės!

ERASMUS+ mainų koordinatorė Agnė Jacynaitė, te. (8 5) 219 3215, el. paštas   (bendra informacija, dokumentacija, registracijos anketos pildymas)
Fakulteto mainų koordinatoriai (šalies, universiteto pasirinkimas bei kiti akademiniai klausimai)

Mainai veža – važiuok kartu!

Stipendija studijoms arba moksliniam darbui

 Utrechto tinklas  siūlo stipendiją studijoms arba moksliniam darbui viename iš Utrechto tinklo universitetų

http://www.utrecht-network.org/our-members/member-contact-information/ .

- Studiju/tiriamojo darbo trukmė 1 – 6 mėnesiai

- Stipendijos dydis fiksuotas ir nepriklauso nuo studijų trukmės - 1000 eurų

- Prioritetas teikiamas doktorantams, norintiems atlikti mokslo tiriamajį darbą viename is Utrechto tinklo universitetų

- Teikti paraišką studijoms gali tik tie studentai, kurie negali gauti Erasmus studento statuso (t.y., jau yra buve Erasmus studentai, arba jų numatoma studijų trukmė užsienyje yra trumpesnė nei 3 mėnesiai)

Paraiškos dokumentai:

- Paraiškos forma

- Rekomendacija

- Partnerines institucijos sutikimas del priemimo (Letter of  Acceptance)

Pasibaigus studijų periodui studentas turės pateikti ataskaitą bei priimančio universiteto patvirtinima.

Atrankos procedūra:

- Paraiškos dokumentus pristatyti į VU tarptautinių ryšių skyrių. Kontaktinis asmuo: Rita Vienazindiene, e-mail: , tel. 2687150

- Paraišką galima pateikti iki vasario 15 d.

- Paraiškas vertina ir kandidatus tvirtina Urechto tinklo atrankos komitetas

Daugiau informacijos ir paraiškos dokumentus galima rasti Utrechto tinklo puslapyje 

http://www.utrecht-network.org/activities/young-researchers-grant/  .

Stipendijos trijų Baltijos šalių kalboms populiarinti

Tartu, Latvijos ir Vilniaus universitetų rektoriai skelbia jungtinį stipendijų konkursą, skirtą paskatinti studijuoti estų, latvių ir lietuvių kalbas ir kultūras.

Stipendija yra 2000 eurų. Konkurse gali dalyvauti bet kurios studijų programos dieninio skyriaus studentai (taip pat iš užsienio), studijuojantys Vilniaus, Latvijos arba Tartu universitete. Pretendentas vieną iš trijų kalbų turi mokėti C1 lygiu (arba ji gali būti gimtoji), o likusias dvi – bent A2 lygiu.

Trijų universitetų rektoriai stipendijų konkursą rengs ir laimėtoją apdovanos pamečiui. Šiais metais konkursą globoja Tartu universitetas. Kandidatai bus vertinami trimis etapais: etapai raštu bei žodžiu savo universitete ir baigiamasis etapas Tartu universitete, kuriame dalyvaus trys geriausi studentai, atrinkti kiekvieno universiteto komisijos.

Pirmojo etapo rašto darbą Vilniaus universitete prašome siųsti Baltijos kalbų ir kultūrų instituto dėstytojai Agnei Navickaitei-Klišauskienei adresu su nuoroda „Baltijos šalių universitetų rektorių stipendija“. Plačiau >>>

Paskaita asmeninio efektyvumo tema

Jei esi pažįstamas/-a bent su vienu žemiau esančiu klausimu, ši paskaita nenueis veltui:
· Bijai, kad nespėsi išmokti visos medžiagos egzaminui?
· Stresuoji, kad turi per mažai laiko?
· Keikiesi, kad visą dieną žiūrėjai serialus ar „scroll'inai" 
Facebook ir nieko daugiau?

Visi šie dalykai praeis, jei suvoksi kas yra asmeninis efektyvumas. Don't be busy – be productive! Plačiau >>>

Padėka

vu uzsienio kalbu institutui

Talentų vakaras

 

Lakpričio 24 d. organizuojame VU bendruomenės talentų vakarą skirtą tiek studentams tiek ir darbuotojams. Kviečiame visus, turinčius talentą, registruotis iki lapkričio 10 d. adresu .

Gal pažįstate kažką iš savo talentingų kolegų? Paraginkite juos taip pat!

talentu vakaras screen 01

Kviečiame registruotis į "Kelrodė žvaigždė" projekto koordinatorių mokymus

kelrodė žvaigždė

Vilniaus Universitetas kartu su Izraelio ambasada inicijuoja studentų mentorystės programą „Kelrodė žvaigždė“, kurios pagrindinis tikslas – skatinti studentus savanoriauti ir tapti draugais-mentoriais socialinėje atskirtyje gyvenantiems vaikams. Šio projekto įkvėpėjas Amos Carmeli ir organizacija „Perach“– viena sėkmingiausių švietimo iniciatyvų, kurios pradžia buvo Izraelyje, tačiau dabar organizacija išsiplėtusi jau 25-iose pasaulio valstybėse. Ji prigijo nuo Naujosios Zelandijos iki Čilės, o dalyvaujančių asmenų skaičius jau skaičiuojamas šimtais tūkstančių.

Kaip tai veikia?

Vilniaus universitete 2017 m. spalio mėn. 26-27 dienomis bus apmokomi 15-20 koordinatorių, kurie toliau savo patirtimi dalinsis su būsimais savanoriais - Kelrodėmis žvaigždėmis. Bendradarbiaujant su socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos vidurinėmis mokyklomis ir vaikų dienos centrais bus atrenkama apie 100 vaikų, kurių kiekvienas nuo 2018 – ųjų metų sausio mėn. pusei metų turės po savo asmeninę Kelrodę žvaigždę – VU studentą savanorį.

Vilniaus universiteto studentai bus skatinami skirti dalį savo laiko bendravimui su 3–6 klasių vaikais iš nepasiturinčių ar naujai į šalį atvykusių, socialinę atskirtį patiriančių šeimų. Svarbiausias tikslas – užmegzti ryšį tarp dviejų socialinių grupių, kurios tikrovėje retai susitinka ir gali bendrauti. Studentai padės  vaikams, kurių gyvenimas nėra toks gražus ir perspektyvus.

Mentoriai susitikinės su savo jaunaisiais draugais dviem valandom du kartus per savaitę.

Užsiėmimai vyks namuose, universiteto kampuse, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Užsiėmimai bus prižiūrimi „Kelrodės žvaigždės“ koordinatorių, tačiau mentorius ir vaikas turi laisvę spręsti, ką veikti – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, eiti į filmus, leisti laisvalaikį gamtoje ir pan.

Jeigu tu manai, kad gali būti „Kelrodės žvaigždės“ projekto koordinatoriumi, esi socialiai atsakingas, supranti angliškai, esi imlus, atviras naujoms pažintims ir patirtims – tada šis projektas skirtas tau! Į mokymus registruotis prašome čia: https://goo.gl/forms/AUxRbLYTxnr59TSw2

Koordinatorių mokymai įvyks spalio 26-27 dienomis 10:00 - 15:00 val. Centrinių rūmų bibliotekos seminarų kambaryje 3a., Universiteto g. 3

kelrodė žvaigždė pic