Kviečiame į doc. dr. Liudmilos Arcimavičienės seminarą

2018 metų balandžio 20 dieną

16.00 val.

kviečia į doc. dr. Liudmilos Arcimavičienės seminarą

Populistinės metaforos raiška politiniame diskurse: scenarijų analizė

Populizmo sąvokos neapibrėžtumas kelia daug klausimų, vienas iš jų siejamas su šios sąvokos empirine analize bei taikytina metodologija. Šio seminaro tikslas – pademonstruoti, kaip sisteminė metaforos analizė leidžia nustatyti tokias populizmo ideologines opozicijas, kaip liaudis prieš elitą ar jų metaforinė analogija „šalys-aukos“ prieš „šalis-kaltininkes“. Seminare bus pateikiami sisteminės populistinės metaforos pavyzdžiai iš Prezidento Vladimiro Putino Krymo kalbos (2014) ir Prezidento Donaldo Trumpo Inauguracinės kalbos (2017). Bus parodyta, kaip populistinė metafora yra glaudžiai susijusi su legitimizacijos ir delegitimizacijos strategijomis.

Populism and systematic metaphor use in political discourse

The contestability of the concept of populism and the variability of its application have given rise to long-lasting discussions about what populist features in discourse are and how these can be empirically determined and tested. This talk offers a cognitive socio-linguistic approach to evaluating how populist framing in political discourse can be deconstructed via systematic metaphor analysis.  By giving the examples from President Putin’s Crimea address (2014) and President Trump’s Inaugural address (2017) it will be shown how political identity can be metaphorically facilitated vis-à-vis the discursive strategies of legitimisation and delegitimisation. It will also be demonstrated how different metaphor use can contribute to these leaders’ populist framing, in particular its ideological oppositions of ‘the noble people vs. the corrupt elite’ and its metaphorical extension of ‘the victimised nations vs. the oppressor’.

Seminaras vyks anglų kalba.

VU Filologijos fakulteto Užsienio kalbų instituto UKD auditorija (Universiteto g. 5,Vilnius).