Užsienio kalbų instituto viešnia – ambasadorė dr. H. Kobeckaitė

Užsienio kalbų instituto kvietimu ambasadorė dr. H.Kobeckaitė susitiko su Bostono (JAV) Northeastern universiteto studentėmis ir “Dialogue to Lithuania” projekto vadovais. Amerikiečių grupė, bendradarbiaudama su Užsienio kalbų institutu, plečia akademinės veiklos ir kultūrinio pažinimo erdvę.

Dr. H.Kobeckaitė - Tautybių departamento prie LR Vyriausybėsg eneralinė direktorė, LR nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Estijos Respublikoje, Turkijos Respublikoje,  Uzbekistane ir Azerbaidžane (reziduojant Ankaroje), Suomijos Respublikoje, LR Prezidento Valdo Adamkaus patarėja užsienio politikos klausimais, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimonarė, Lietuvos stojimo į UNESCO ir ESBO delegacijų narė; Lietuvos atstovė Europos taryboje rengiant Tautinių mažumų konvenciją. Šalia intensyvios ir spalvingos politinės, diplomatinės, akademinės veiklos, Halina Kobeckaitė yra išvertusi 22 grožinės literatūros knygas iš uzbekų, kazachų, turkmėnų, azerų, turkų ir lenkų kalbų į lietuvių kalbą, parašiusi straipsnių vertimo teorijos, estetinio lavinimo, karaimų kultūros ir istorijos klausimais.

Susitikimo metu, H.Kobeckaitė, Trakuose gimusi karaimė, ilgametė Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkė, pristatė šios mažos etninės grupės Lietuvoje šaknis, kilmę, pasidalino asmeninėmis įžvalgomis, supažindino su rašytine, tautine kultūra. Ambasadorės paskaityti karaimų poezijos posmai leido išgirsti gyvą karaimų kalbą, šiuo metu įtrauktą į nykstančių kalbų sąrašą.

IMG 8880 3