Bendros naujienos

Kviečiame į tarptautinę mokslinę konferenciją

2017 m. spalio 12-13 dienomis kviečiame į 7-ąją tarptautinę mokslinę konferenciją "Lingvistiniai, edukologiniai ir tarpkultūriniai tyrimai 2017 (LEIC Research 2017)", kurią organizuoja Vilniaus universiteto Užsienio kalbų institutas ir Kaljario universiteto (Italija) Filologijos, Literatūros ir lingvistikos fakultetas.

Konferencijos tinklapis:

http://www.conference.uki.vu.lt

Kviečiame registruotis:

http://www.conference.uki.vu.lt/registration-form/

 

Sveikiname!

Profesorės Danguolės Melnikienės monografija L'onomatopée ou le "monstre hybride" (ONOMATOPĖJA, arba “hibridinė pabaisa”), išleista garsiojoje Hermann Éditeurs leidykloje, nugalėjo geriausios humanitarinių ir socialinių mokslo sričių publikacijos kategorijoje reikšmingiausių VU 2016m. mokslo pasiekimų konkurse.

Džiaugiamės, didžiuojamės ir nuoširdžiai sveikiname!!!

 Hermann éditeurs yra  viena didžiausių Prancūzijos mokslo ir meno leidyklų (per metus 66 kolekcijose pasirodo apie 200 leidinių). Tai jau antroji profesorės knyga, pasirodžiusi šioje leidykloje - 2013 m. buvo publikuota jos monografija Le dictionnaire bilingue. Un miroir déformant ? Plačiau >>>

Gerbiami Užsienio kalbų instituto bendruomenės nariai,

norime Jus informuoti apie artėjančius Vilniaus universiteto Tarybos nario rinkimus. Centrinė rinkimų komisija šių metų kovo 30 d. vykusio posėdžio metu patvirtino kandidatų į laisvą Tarybos nario - ne Vilniaus universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, vietą sąrašą.

Tarybos nario rinkimai vyks balandžio 25-26 dienomis (prieš savaitę tradiciškai bus numatytas išankstinis balsavimas). Su išsamesne informacija galite susipažinti paspaudę šia nuorodą: http://www.vu.lt/apiemus/struktura/taryba/tarybos-naujienos/4247-patvirtintas-kandidatu-i-vilniaus-universiteto-tarybos-narius-sarasas-3

Pagarbiai,

Užsienio kalbų instituto rinkimų komisija

Vilniaus universitetas 438-ąjį gimtadienį pasitinka su nauja tradicija

Šiemet Vilniaus universitetas (VU) 438-ąjį gimtadienį švęs dvi dienas – balandžio 3 ir 4 d. Išskirtiniu akcentu taps Atminties diplomų teikimo ceremonija. Ji rengiama pirmą kartą ir tikslingai siejama su universiteto įsteigimo paminėjimu. Plačiau>>>

ANYKŠČIŲ ŠILELIS ispanų kalba

Pavasaris atėjo su ANYKŠČIŲ ŠILELIU ispanų kalba. Carmen Caro Dugo išverstas La floresta de Anykščiai jau knygynuose! Kas moka, skaitykime ispaniškai ir džiaukimės

17264166 1527280730645458 688801140267178122 n

Seime pristatyta rezoliucija „Dėl kalbų politikos Lietuvos aukštojo mokslo institucijose“

2017 m. kovo 15 d. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje buvo pristatyta ir aptarta Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) ir Valstybinės Lietuvių kalbos komisijos surengto apskritojo stalo diskusijos „Kalbų politika aukštojoje mokykloje: tikslai, poreikis, nauda“ rezoliucija „Dėl kalbų politikos Lietuvos aukštojo mokslo institucijose“. Po diskusijų buvo priimtas nutarimas šią rezoliuciją pateikti svarstyti Lietuvos Universitetų Rektorių konferencijai.

Rezoliuciją pristatė ir į Komiteto narių klausimus atsakė Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) prezidentė dr. Roma Kriaučiūnienė. Posėdyje dalyvavo LKPA garbės prezidentė Eglė Šleinotienė ir LKPA viceprezidentė Irena Navickienė.

Rezoliuciją po apskrito stalo diskusijos „Kalbų politika aukštojoje mokykloje: tikslai, poreikis, nauda“, vykusios 2017 m. sausio 20 d. VU Užsienio kalbų institute, bendru sutarimu pasirašė Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto, Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus kolegijos kalbų pedagogai, kalbininkai, ekspertai, mokslininkai.

20170315 112542

Respublikinis anglų kalbos oratorių konkursas

Respublikinis anglų kalbos oratorių konkursas švenčia 20-tąjį gimtadienį. “English Speaking Union Lithuania” ir LCC tarptautinio universiteto bendras renginys sulaukė gausaus dalyvių būrio iš visos Lietuvos. Šių metų konkurso tema “Peace Is Not Absence of War”.

Tarptautinės žiuri komisijos nariai iš Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės ambasadų, Lietuvos aukštųjų mokyklų, įskaitant ir Užsienio kalbų institutą, studijų užsienyje ir užsienio kalbų testavimo centrų nugalėtoju paskelbė Matą Gudauską iš Tauragės Versmės gimnazijos. Sveikiname Matą ir linkime sėkmės tarptautiniame oratorių konkurse Londone!

lcc 4lcc3lcc6lcc8lcc9lcc11

Mokymai ESEC

Vilniaus universiteto elektroninių studijų ir egzaminavimo centras balandžio mėnesį skelbia e. technologijų mokymosi mėnesiu ir VU dėstytojus bei kitus darbuotojus kviečia į mokymų ciklą, kurį sudarys net devyni įvairūs mokymai. 

Šiuose mokymuose bus taikomi įvairūs mokymo metodai – vykdomi tradiciniai seminarai, o taip pat bus siūlomas ir vienas mišrus kursas. Tai reiškia, kad dėstytojai mokysis savarankiškai, o konsultacijos vyks elektroniniais laiškais, Skype konferencijomis ir pan.

Mokymų puslapyje Jūs rasite visų rengiamų mokymų aprašymus bei video pristatymus. Jūs turite galimybę rinktis vieno seminaro kelias Jums tinkamas datas. Seminaras įvyks susidarius susiformavus grupei. Visus užsiregistravusius apie mokymų eigą informuosime elektroniniu paštu, likus parai iki mokymų pradžios.

Visą informaciją apie mokymus, mokymų pristatymus, rasite adresu: https://www.esec.vu.lt/lt/mokymai

Visą kvietimo tekstą galite persiųsti interaktyviu PDF formatu: https://goo.gl/g1Pa1A

Registruotis į mokymus galite adresu: https://goo.gl/5RQBlc

Jei turite klausimų - kreipkitės į savo ESEC kuratorius arba bendru elektroninio pašto adresu esec@esec.vu.lt arba telefonu +370 5 239 87 59.