Bendros naujienos

UKI talkina VU Sveikatos ir sporto centrui

Trejus metus iš eilės Užsienio kalbų institutas prisideda prie VU Sveikatos ir sporto centrovaikų stovyklos organizavimo. Savaitę trunkančios pamainos metu jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai ne tik išbando įvairias sporto šakas, dalyvauja varžybose ir judriuosiuose žaidimuose, susipažįsta su sveikos mitybos pagrindais, bet ir mokosi anglų kalbos. Trumpų pamokėlių metu mokėmės produktų ir valgių pavadinimų, socialinių bendravimo frazių, pasikartojome spalvas, skaitėme „pasaką“ apie pirmąjį JAV prezidentą, George Washington.

20170608 13013220170608 13082220170608 13162520170608 132226

Sveikiname prof. D. Melnikienę!

Užsienio kalbų institutas, nuoširdžiai sveikina profesorę Danguolę Melnikienę, gavusią apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslo sričių monografiją!

Kviečiame į tarptautinę mokslinę konferenciją

2017 m. spalio 12-13 dienomis kviečiame į 7-ąją tarptautinę mokslinę konferenciją "Lingvistiniai, edukologiniai ir tarpkultūriniai tyrimai 2017 (LEIC Research 2017)", kurią organizuoja Vilniaus universiteto Užsienio kalbų institutas ir Kaljario universiteto (Italija) Filologijos, Literatūros ir lingvistikos fakultetas.

Konferencijos tinklapis:

http://www.conference.uki.vu.lt

Kviečiame registruotis:

http://www.conference.uki.vu.lt/registration-form/

 

Gruzijos ambasadorė Lietuvoje p. Khatuna Salukvadzė sveikina gruzinų kalbos ir kultūros kurso dalyvius

Vilniaus universiteto Užsienio kalbų institute 2016/ 2017  metais  buvo  įgyvendintas gruzinų kalbos ir kultūros  projektas,  kurį rėmė Gruzijos ambasada Lietuvoje ir Gruzijos Užsienio reikalų ministerija.  Neformaliojo ugdymo programą Gruzinų kalba ir kultūra šiais mokslo metais dėstė Gruzijos ambasados Lietuvoje vertėjas – referentas Giorgi Kobakhidze.

           Pasveikinti  Gruzinų kalbos ir kultūros“ kurso dalyvius ir įteikti jiems baigimo pažymėjimus 2017 m. birželio  mėn. 5 dieną į VU Užsienio kalbų institutą atvyko nepaprastoji ir įgaliotoji Gruzijos ambasadorė Lietuvoje p. Khatuna Salukvadzė. Kursų dalyviai pademonstravo gruzinų kalbos žinias: trumpai prisistatė,  dainavo Gruzijos ir Lietuvos himnus, gruzinų liaudies dainas,  taip pat išreiškė norą ir toliau tęsti gruzinų kalbos studijas,  plėsti žinias apie Gruzijos kultūrą. Renginio metu Gruzijos ambasados Lietuvoje pažymėjimai buvo įteikti ir Gruzijos ambasados Lietuvoje organizuotos sekmadieninės gruzinų kalbos mokyklėlės moksleivėms.

VU Užsienio kalbų instituto direktorė prof. dr. Roma Kriaučiūnienė padėkojo ambasadorei p. K. Salukvadzei už paramą organizuojant gruzinų kalbos ir kultūros kursus,  įteikė padėkos raštą už nuoširdų darbą kursų dėstytojui G. Kobakhidzei. 

Renginyje dalyvavo svečiai iš Gruzijos užsienio reikalų ministerijos Diasporos departamento: Mariam Mamestsarishvili, Ekaterini Kupatadzidu, Tamar Kobakhidze,  Lela Shvelidze, Giorgi Merabishvili, Irma Kavelidze ir Tamar Shalamberidze iš Tarptautinio Gruzijos migracijos politikos centro (ICMPD). P. Lela Shvelidze Gruzijos užsienio reikalų ministerijos vardu padėkojo Gruzijos ambasadai ir ambasadorei Lietuvoje,  VU Užsienio kalbų institutui ir direktorei R. Kriaučiūnienei už gruzinų kalbos ir kultūros  plėtrą, gyrė studentus, džiaugėsi jų  gruzinų kalbos žiniomis, pažadėjo ieškoti galimybių remti šį projektą ir ateityje.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Užsienio kalbų instituto viešnia – ambasadorė dr. H. Kobeckaitė

Užsienio kalbų instituto kvietimu ambasadorė dr. H.Kobeckaitė susitiko su Bostono (JAV) Northeastern universiteto studentėmis ir “Dialogue to Lithuania” projekto vadovais. Amerikiečių grupė, bendradarbiaudama su Užsienio kalbų institutu, plečia akademinės veiklos ir kultūrinio pažinimo erdvę.

Dr. H.Kobeckaitė - Tautybių departamento prie LR Vyriausybėsg eneralinė direktorė, LR nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Estijos Respublikoje, Turkijos Respublikoje,  Uzbekistane ir Azerbaidžane (reziduojant Ankaroje), Suomijos Respublikoje, LR Prezidento Valdo Adamkaus patarėja užsienio politikos klausimais, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimonarė, Lietuvos stojimo į UNESCO ir ESBO delegacijų narė; Lietuvos atstovė Europos taryboje rengiant Tautinių mažumų konvenciją. Šalia intensyvios ir spalvingos politinės, diplomatinės, akademinės veiklos, Halina Kobeckaitė yra išvertusi 22 grožinės literatūros knygas iš uzbekų, kazachų, turkmėnų, azerų, turkų ir lenkų kalbų į lietuvių kalbą, parašiusi straipsnių vertimo teorijos, estetinio lavinimo, karaimų kultūros ir istorijos klausimais.

Susitikimo metu, H.Kobeckaitė, Trakuose gimusi karaimė, ilgametė Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkė, pristatė šios mažos etninės grupės Lietuvoje šaknis, kilmę, pasidalino asmeninėmis įžvalgomis, supažindino su rašytine, tautine kultūra. Ambasadorės paskaityti karaimų poezijos posmai leido išgirsti gyvą karaimų kalbą, šiuo metu įtrauktą į nykstančių kalbų sąrašą.

IMG 8880 3

 

Sveikiname!

Profesorės Danguolės Melnikienės monografija L'onomatopée ou le "monstre hybride" (ONOMATOPĖJA, arba “hibridinė pabaisa”), išleista garsiojoje Hermann Éditeurs leidykloje, nugalėjo geriausios humanitarinių ir socialinių mokslo sričių publikacijos kategorijoje reikšmingiausių VU 2016m. mokslo pasiekimų konkurse.

Džiaugiamės, didžiuojamės ir nuoširdžiai sveikiname!!!

 Hermann éditeurs yra  viena didžiausių Prancūzijos mokslo ir meno leidyklų (per metus 66 kolekcijose pasirodo apie 200 leidinių). Tai jau antroji profesorės knyga, pasirodžiusi šioje leidykloje - 2013 m. buvo publikuota jos monografija Le dictionnaire bilingue. Un miroir déformant ? Plačiau >>>

Gerbiami Užsienio kalbų instituto bendruomenės nariai,

norime Jus informuoti apie artėjančius Vilniaus universiteto Tarybos nario rinkimus. Centrinė rinkimų komisija šių metų kovo 30 d. vykusio posėdžio metu patvirtino kandidatų į laisvą Tarybos nario - ne Vilniaus universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, vietą sąrašą.

Tarybos nario rinkimai vyks balandžio 25-26 dienomis (prieš savaitę tradiciškai bus numatytas išankstinis balsavimas). Su išsamesne informacija galite susipažinti paspaudę šia nuorodą: http://www.vu.lt/apiemus/struktura/taryba/tarybos-naujienos/4247-patvirtintas-kandidatu-i-vilniaus-universiteto-tarybos-narius-sarasas-3

Pagarbiai,

Užsienio kalbų instituto rinkimų komisija

Vilniaus universitetas 438-ąjį gimtadienį pasitinka su nauja tradicija

Šiemet Vilniaus universitetas (VU) 438-ąjį gimtadienį švęs dvi dienas – balandžio 3 ir 4 d. Išskirtiniu akcentu taps Atminties diplomų teikimo ceremonija. Ji rengiama pirmą kartą ir tikslingai siejama su universiteto įsteigimo paminėjimu. Plačiau>>>