Istorija

Užsienio kalbų institutas, kaip savarankiškas Vilniaus universiteto padalinys, įsikūrė 1999 metais. Tačiau užsienio kalbų dėstymas universitete turi senas ir gilias tradicijas. Jau senojoje Vilniaus Jėzuitų kolegijoje be lotynų, graikų ir hebrajų kalbų, epizodiškai buvo dėstomos naujosios Europos kalbos - vokiečių, prancūzų, rusų. Reguliarus moderniųjų kalbų dėstymas prasidėjo po 1797 metų, reorganizavus universitetą į Vyriausiąją mokyklą ir vėliau ją pavadinus Vilniaus imperatoriškuoju universitetu. Nuo 1801 metų užsienio kalbos buvo įtrauktos į mokymo programas ir dėstomos be pertraukų. Užsienio kalbų, kaip bendrojo lavinimo dalykų, mokėsi visų fakultetų studentai. Privalomą kalbų mokymąsi universitete reglamentavo universiteto statutas bei fakultetų reguliaminai.

 Užsienio kalbų mokymas nenutrūko nė viename universiteto istorijos etape. Paskutiniaisiais dešimtmečiais užsienio kalbų dėstymą universitete organizavo specialiai įsteigtos Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto užsienio kalbų katedros, kurios nuo 1999 m. ir sudaro Užsienio kalbų institutą.

Nuo 2001 m.  Užsienio kalbų institute pradėtos vykdyti BA studijų programos „Anglų/vokiečių kalba ir anglų/vokiečių kalbos mokymas“ ir MA studijų programa „Užsienio kalbų mokymas“. Nuo 2009m.  vykdomos dvi studijų programos „Anglų ir kita užsieni kalba“ ir „Anglų ir rusų kalbos“

Šiuo metu Užsienio kalbų instituto dėstytojai moko Vilniaus universiteto nuolatinių ir ištęstinių studijų studentus anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, italų, ispanų kalbų.

Plačiau apie Užsienio kalbų mokymą universitete skaitykite

“ VILNIAUS UNIVERSITETO UŽSIENIO KALBŲ MOKYMO(SI) KONCEPCIJA“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos